-
Nyitókör (10 perc)
Nagy körben: Hogy érzed most magad, hogy vagy itt, mi történt veled az elmúlt héten?
-
Póz (10 perc)
Egy önként jelentkező résztvevő némán eljátssza, hogy híres ember. A többiek megpróbálják a mozdulataiból kitalálni, hogy miért híres (pl. színész, énekes, sportoló, politikus, bűnöző). Az időtől függően két-három kört játszunk.
-
Interjú (25 perc)
3.1. A résztvevők elképzelik, és lejegyzetelik, hogy ha híres emberek lennének, milyen kérdésre válaszolnának szívesen és mire nem. Nagy körben megosztják a gondolataikat.
3.2. A résztvevők eldöntik, hogy ki az a híres ember, akivel szívesen beszélgetnének. A tabletjükön kutatva megpróbálnak minél több információt összegyűjteni róla.
3.3. A résztvevők párokban dolgoznak. Elmondják egymásnak, hogy milyen információkat gyűjtöttek össze, és segítenek a párjuknak kitalálni, mit lehetne kérdezni egy interjúban, mire kíváncsiak még.
Nagy körben megbeszéljük.
-
Öt perc hírnév (5 perc)
A foglalkozásvezető beszélgetést kezdeményez arról, hogy mi a hírnév. Egyértelműen jó, ha valaki híres? Mi lehet a hátulütője? Meddig híres valaki? Mi a különbség egy valóságshow celebje és egy Nobel-díjas tudós hírneve között?
-
Paparazzi (5 perc)
A paparazzo olyan lesifotós, aki hírességekről titokban, engedély nélkül készít felvételt. Az olasz szó többes száma a paparazzi.
Egy önként jelentkező résztvevő lesz a híresség, akit a többiek a tabletjükkel megpróbálnak lefotózni. A híresség kimegy a teremből, a lesifotósok tetszés szerint elhelyezkednek a teremben. Amikor a híresség belép a terembe, a lesifotósok megpróbálják lefotózni minél közelebbről az arcát, ő pedig megpróbálja megakadályozni, de csak akkor kezdheti eltakarni magát, ha már belépett a terembe, előbb nem. A lesifotósok és a híresség nem érinthetik meg egymást (nem dulakodhatnak).
6. Zárókör (5 perc)
Mit viszel haza a mai foglalkozásról? Mi volt a legjobb/ legnehezebb?
VISSZAJELZÉS
Salgótarján
Az első híres ember nálunk egy koreai zenész volt, akinek a mozdulatait, gesztusait olyan pontosan játszotta el az első jelentkező, hogy szinte mindenki azonnal ráismert. A másodiknak bemutatott Diána hercegnő volt, akit élethűen, a gyermekekhez lehajoló, szerető, gondoskodó királyi mivoltában mutatta be a második jelentkező.
A kérdéseket főleg ehhez a két hírességhez kötődve tették fel, de volt, aki a török filmsorozat férfi szereplőjének bőrébe szeretett volna bújni. MIndenki szívesen válaszolt volna a közszereplői kérdésekre, de a magánéletüket nem szívesen osztanák meg a világgal. Ezt meg is indokolták azzal, hogy az nem tartozik másra, csak saját magukra.
Rengeteg információt kerestek a tableten a már kiválasztott emberekről, de még a filmszereplők és magyar zenészek is érdekelték őket.
A hírnév és a celebség kapcsán megbeszélték, hogy ahhoz, hogy valaki ne hírhedt, hanem híres legyen, ahhoz valami pozitív dolgot kell tennie. A celebeket általában úgy jellemezték, hogy negatív magatartás-mintát közvetítenek az emberek felé.
A paparazzi-fotózásban nagyon gyorsan elmerültek. Tetszett nekik, hogy nem tudott mindenkire ugyanúgy figyelni és sikerült ténylegesen meglepetés fotókat is készíteni róla.
A foglalkozás végén azt emelték ki, hogy megtudtak olyan információkat is a kiválasztott hírességről, amit még nem tudtak. A jó hangulat és a közösséggé kovácsolódás volt a másik, amit többen is pozitívnek értékeltek.